Choinka 60 cm allegro

Główną ozdobą świąteczną jest choinka, nie idzie więc kwestii. Wszyscy albo przed świętami, albo w Wigilię przyozdabiamy świąteczne drzewko kolorowymi ozdobami, światełkami i łańcuchami, nie rzadko wieszamy na niej zarówno ciastka również kolejnego sposobu słodycze, które później najmłodsi z pasją podjadają. Czy jednak kiedykolwiek zastanowił się ktoś, która jest sprawa choinki i dlaczego istnieje naprawdę ważna w świątecznej tradycji?

Jest mnóstwo teorii, które zawiadamiają o tym, skąd przyjęła się tradycja świątecznego drzewka. Traktuję one między innymi, że przystrajanie drzewka jest zaszłością po świętowania dnia zmarłych w Rzymie, inne iż to symbolika rajskiego drewna w Edenie. Chociaż w coś bliższych nam czasach wielkim zwolennikiem dekorowania iglaka w sezonie przedświątecznym był Martin Luther, właśnie stosując się do teorii, iż przystrajanie drzewka w papierowe ozdoby i jabłka będzie symbolizować ponowne połączenie się mężczyzny z Bogiem. System ten już rozpowszechnił się na pełny świat. Można to powiedzieć, że teraz nie wyłącznie w Polsce, ale jednocześnie a kolejnych krajach Europy natomiast w Ameryce na święta przystraja się choinki dzięki niemieckiej inicjatywie.

Obecnie odeszło się już od dawnego przystrajania świątecznego drzewka w kawałki dokumentu i jabłka, ubierając choinki w kolorowe bombki, łańcuchy i światełka. Zresztą wyłącznie na odległości ostatnich 30 lat można określić dużą nowość w popularności choinkowej. Tak to, były bardzo często spotykanym wydarzeniem było przystrajanie drzewka w wiklinowe ozdoby, łańcuchem często były bezpośrednio wykonane kojarzone ze sobą obręcze z kolorowego papieru, natomiast oświetlenie stanowiły świeczki przymocowywane za pomocą specjalnych klipsów, (jak można się łatwo domyślić, nie niestety było więc o pożar). Następnie wiklinowe ozdoby ubiegły w centralnej mierze zastąpione bombkami imitującymi wyglądem zwierzęta lub zabawki, a jako dodatek posiadały tak zwane anielskie włosy, czyli wiszące srebrne czy złote cienkie sznureczki oraz strzępki waty, jakie mierzyły być łączone ze śniegiem. Teraz, jak wiadomo, rozmaitość kształtów i kolorów świątecznych ozdób jest trudna do określenia, jednak w centralnej mierze dominują odcienie złota, czerwieni i młodzi, jakie są utożsamiane ze świętami.

Przez lata historia choinki, tak jedno kiedy wszyscy, doświadczała nowości w klasie trendów dotyczących jej przystrajania. A nie zmieniło się to, iż od momentu ubrania ważnej w akcji choinki przez Luthera, zwyczaj tenże szczególnie dużo zakorzenił się w klasie świątecznej również liczmy możliwość, że nieprędko przeminie.