Gaszenie pozarow wewnetrznych

http://gr.healthymode.eu/jinx-repellent-magic-formula-phrontiste-tis-mellontikes-sas-efkharisties-sto-mayiko-keri/Jinx Repellent Magic Formula. φροντίστε τις μελλοντικές σας ευχαριστίες στο μαγικό κερί

Pożary można gasić na kilka rodzajów, wszystko zależy przecież z innych czynników. Wśród nich należy wymienić materiał palny, jego ilość i rozdrobnienie oraz właściwości pożarowe. Miejsce jest jeszcze czas, który upłynął od czasu wzniecenia ognia. W których sytuacjach sprawdzi się jednak gaszenie parą wodną?

Steam fire extinguishing to gaszenie parą wodną, które liczy na rozcieńczeniu palnych alkoholi w przestrzeni spalania także na zmniejszeniu stężenia tlenu do ceny, w której spalanie stoi się niemożliwe. Stężenie tlenu, w którym proces spalania zostaje zahamowany, wykonywa się dopiero przy 35% stężeniu pary wodnej w mieszaninie alkoholi i par w przestrzeni spalania. Warto również dodać, że najlepsze rezultaty gaśnicze przeprowadza się przy stosowaniu pary nasyconej, podawanej pod ciśnieniem od 6 do 8 atmosfer. Pożary, powstające w pomieszczeniach zamkniętych, cechujących się objętością około 500m3, najczęściej wymagają gaszenia parą wodną. Gdzie jednak najczęściej stosuje się parę wodną do gaszenia pożarów? Bez wątpienia, piana jest przydatna w suszarniach materiałów łatwopalnych oraz suszarniach drewna. Para wodna stosowana istnieje i do zabezpieczania pożarów w przepompowaniach produktów naftowych, do zabezpieczania kotłów wulkanizacyjnych, kolumn rektyfikacyjnych czy do zabezpieczania pożarów statków. Gaszenie parą sprawdza się te przy gaszeniu pożarów cieczy, których temperatura ma co chwila 60°C. Warto wiedzieć, że gaszenie lub te zabezpieczenie miejsca pożaru z wykorzystaniem pary wodnej, będzie tym bardziej funkcjonalne, im ogromniejsza będzie temperatura zapłonu cieczy. W wypadkach pożarów gazów, para wodna i składa się pomocna, jednak absolutnie w miejscach zamkniętych o małej kubaturze. Ponadto, pary wodnej wykorzystuje się oraz do ugaszania pożarów ciał stałych, takich jak dania elektryczne czy komputerowe. Warto pamiętać, że para jako sposób gaśniczy, nie prawdopodobnie stanowić praktyczna na otwartych przestrzeniach. Jednakże nie tylko. Pary wodnej nie należy przechodzić w wypadkach, gdy chciane są duże efekty chłodzenia. Ponadto, pary nie zaczyna się jeszcze w wnętrzach, w jakich że ona dać poparzenia znajdujących się w nich pracowników. Używając pary wodnej nie wolno jednak zapominać o bezpieczeństwie. Para wodna jest bowiem środkiem, którym można zdecydowanie się poparzyć. Gaszenie parą wodną odnosi się i z ryzykiem zamglenia powierzchni i zawilgocenia powietrza.