Zaburzenia psychiczne jako przyczyna niepelnosprawnosci

Cyklotymia jest wybierana, jako małe zaburzenie psychiczne, określane podobnie jako stan depresyjny, który jednak zazwyczaj nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość mocno się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na określonym zaprezentowaniu, czym jest przedstawiona anomalia psychiczna. Zaczynając więc z początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Że stanowić elementem kierującym do powstawania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej wykrycie jest dodatkowe zazwyczaj w pierwszej i trzeciej części życia człowieka, łączy się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu oraz wykonywa do wysokiej destabilizacji w utrzymaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna zostać już poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie toż stricte leczenie farmakologiczne, podobne do sposobu leczenia depresji, bowiem podawane leki będą traktowały często zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem działania będzie psychoterapia.

Fazy Zachorowanie na cyklotymię przedstawia się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją rozbić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na którą koncentrują się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i punkty z kolekcją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku i braku wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne wyobraźnie i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry humor, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i zmniejszone zapotrzebowanie na odpoczynek, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności analitycznego myślenia, kłopoty z uwagą uwagi, agresja i wrogość, poczucie mocy oraz entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta wciąż pojawia się u osób, które narzekają na dwubiegunowość. Gra tym wpływ pamiętają jeszcze takie elementy jak duży stopień kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak i i stresujące sytuacje. Też bardzo duży wpływ pamiętają i wychowanie i miejsce, w jakiej stoją potencjalnie chorujące osoby.